فواید خرما در بارداری

فواید خرما در بارداری

مادران باردار همواره با دغدغه رژیم غذایی خود  وافزایش وزن به اندازه و کافی روبرو هستند.

از این رو توجه به سبد مواد غذایی خانوار ،وعده های اصلی و به خصوص میان وعده ها بسیار مهم و حیاتی است .

در بین میان وعده هایی که مادر باردار می تواند مصرف کند ،خرما از جایگاه ویژه ای برخوردار است .

برخلاف تصور قدیمی رایج که مادران باردار را از مصرف این میوه ی مهم و مغذی در سه ماهه اول منع می کردند ،مصرف خرما به اندازه ی مورد نیاز هیچ منعی برای دوران بارداری نخواهد داشت و میتوان از فواید آن در این دوران بهره برد.

از آنجا که خرما حاوی مقدار قابل توجهی فروکتوز می باشد . و می تواند میل به مصرف شیرینی جات در مادر باردار را تامین کند و انرژی مادر را افزایش دهد.خرما با توجه به فیبر بالایی که دارد  باعث بهبود عملکرد سیستم گوارشی شده و ریسک ابتلا به یبوست را کاهش دهد.

ویتامین ها

خرما ، منبع غنی آهن ،فولات و ویتامین K  می باشد. دریافت آهن بیشتر می تواند سطح انرژی مادر را تقویت کرده و با کم خونی فقر آهن  در بارداری و پس از زایمان مبارزه کند .علاوه بر این ویتامین K ی طبیعی آن میتواند باعث استحکام استخوان های در حال رشد جنین شده و تکامل سیستم عصبی و عضلانی وی را تقویت نماید .

خرما همیچنین  منبع بسیار خوبی از پتاسیم است که ریسک ابتلا به فشار خون بارداری ( پره اکلامپسی ) را کاهش می دهد و به تعادل حفظ مایعات بدن کمک کرده و سلامت قلب و کلیه و عضلات را تضمین کند.

منیزیوم موجود  در خرما از اختلالات کبدی و کلیوی در بارداری جلوگیری کرده و به تشکیل و تکامل دندان ها و استخوان های جنین کمک بسیاری می کند.

آلرژی به خرما

در تحقیقات انجام شده هیچ سند معتبری مبنی بر خطرساز بودن مصرف خرما در سه ماهه اول ،دوم یا سوم وجود ندارد و می توان از فواید خرما در بارداری بهره برد.

با این وجود باید واکنش های آلرژیک مصرف خرما را که بسیار نادر رخ میدهد بشناسیم

گز گز دور دهان ،خارش و تورم اطراف دهان یا زبان می تواند از علایم واکنش آلرژیک به این میوه باشد .

به یاد داشته باشید ، یک عدد خرما حاوی ۲۰ کالری است  و با توجه به وزن و BMI بدن مادر باردار باید مصرف آن مدیریت شود . میزان توصیه شده مصرف آن ماکزیمم ۶ عدد در روز می باشد.

اثرات خرما بر زایمان

محققین بر این باورند که مصرف منظم خرما در روزهای پایانی و مراحل زایمان میتواند باعث القای طبیعی زایمان شود و ریسک استفاده از داروها را کاهش دهد.

در یک مطالعه معتبر در سال ۲۰۱۱ ، ۶۹۸ مادر باردار به مدت ۴ هفته روزانه ۶ عدد خرما دریافت کردند و گروه دیگر مادران باردار در هفته های پایانی به هیچ عنوان خرما نخورند.

در یایان مطالعه محققان دریافتند زنانی که ۴ هفته مداوم روزانه شش خرما خورده بودند،زایمانی کوتاه تر ،متوسط اتساع دهانه رحم بیشتر و دهانه رحم آنها هنگام ورود به بیمارستان برای زایمان آماده تر بود.

در یک مطالعه جدید تر بر روی ۱۵۴ مادر باردار،۷۷ مادری که منظم خرما مصرف کرده اند در مقایسه با  ۷۷ مادری که هیچ خرمایی در هفته های پایانی مصرف نکرده اند ،نیاز به مداخله ی پزشکی کمتری برای شروع زایمان داشتند.

بنابراین مصرف این میوه ی مغذی را در بارداری و بخصوص هفته های پایانی فراموش نکنید .

رفع موهای زاید با دستگاه لیزر در مجموعه زیبایی سرسبز
مرکز-زیبایی-سرسبز-تزریق-ژل-کربوکسی-تراپی-میکرونیدلینگ-مزوتراپی-در-وب-سایت-مامی-سلام
5/5

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مامی سلام را در اینستاگرام دنبال نمایید
دنبال نمایید
close-image